Batohy Nike

Značka Nike vznikla až v roce 1972 a jejími autory jsou Bill Bowerman a Phil Knight. Od samého začátku měli v plánu vyrábět boty na světové úrovni, ovšem své podnikání zahájili nešťastným pokusem boty pouze dovážet. Logo, které všichni dobře známe, se nazývá „swoosh“ a má zobrazovat pohyb, rychlost a dynamičnost.

Těžko říci, kdy přesně se firma začala zabývat i jinými sportovními doplňky. Důležitější je, že se vůbec do tohoto směru pustila a můžeme se těšit z krásných batohů, které nám nabízí. Nejsou to jen tak ledajaké batohy. Je samozřejmě jasné, že si za kvalitu musíme připlatit, ale rozhodně se nedá říct, že to jsou peníze „vyhozené z okna“.

Nejedná se o batohy určené do zátěžových podmínek, outdoor a podobně. Jsou připraveny pro volný čas a zábavu. Nejčastěji se objem pohybuje okolo 20l a to je také maximum. Ani vnitřek není řešen zbytečně složitě. Budete se muset spokojit s jednou hlavní kapsou, popřípadě jednou malou, organizérem a několika málo přihrádkami. Velké plus ovšem hrají další doplňky, jako například speciální kapsy na MP3 přehrávače, či boční kapsy na láhve. Nemusíte se bát, že batohy nebudou pohodlné. Nic takového. Jsou polstrované jak na nárameníkách, tak zádech. Nejčastěji používaný materiál je polyester, který zaručuje jistou míru nepromokavosti, ovšem ne úplnou.

Batohy Nike zaujímají svým nenáročným a nekomplikovaným vzhledem. Jak se říká: „v jednoduchosti je krása“. Nejčastěji nalezneme kombinace dvou barev, jen lehce propletené, anebo jen klasické, jednobarevné batohy. V poslední době se soustředí spíše na světlejší barvy jako je modrá a růžová. To ale neznamená, že si vyznavači pestrých kombinací nepřijdou na své.